Dvipusė apskaita

Dvipusė apskaita (NET metering) tinka namų ūkiams, kurie planuoja saulės jėgainių pagamintą elektros energiją naudoti savo reikmėms. Kai pagamintos elektros energijos kiekis yra didesnis nei namuose esančių elektros prietaisų suvartojimas, elektros energija bus automatiškai perkelta į bendrą elektros energijos perdavimo tinklą. Bendras į tinklą perduotos elektros energijos kiekis gali būti panaudotas vėliau, kai elektros pagaminama mažiau, sumokant tik elektros energijos pasaugojimo tinkle mokestį.

Praktiškumas

Lietuvoje yra pakankamai saulėtų dienų

Tyrimai rodo, kad Lietuvoje saulė per metus šviečia vidutiniškai 1588 valandas. Be to, tiesioginiai saulės spinduliai nėra būtina saulės jėgainių efektyvumo sąlyga: elektros energijos gamybai pakanka dienos šviesos.

Veikimas skirtingomis oro sąlygomis

Elektros energijos gamyba apsiniaukusią dieną

Energiją generuoja šviesa, todėl net ir apsiniaukusią ar netgi lietingą dieną elektrinė dirba. Žinoma, didžiausias efektyvumas išlieka saulėtą dieną.

Efektyvumas ilgalaikėje perspektyvoje

Tvari technologija

Viena iš saulės jėgainių didėjančio populiarumo priežasčių yra jų veikimo principas ir ilgaamžiškumas. Jei instaliacija tvarkinga, papildomų išlaidų priežiūrai nepatirsite ne tik garantinio laikotarpio metu, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje.

Pozicionavimas

Ant stogo ar ant žemės?

Saulės jėgaines galima saugiai pastatyti ant stogo: jų svorio ir dydžio santykis sukelia beveik 10 kartų mažesnį slėgį stogui nei vėjas. Jei nenorite saulės jėgainių įrengti ant stogo, jos taip pat gali būti montuojamos ant žemės.

Priežiūra

Nereikalauja jokios specialios priežiūros

Saulės moduliai yra nukreipti į dangų, todėl Lietuvos klimato sąlygomis lietus kuo puikiausiai nuplauna nešvarumus nuo dulkėms nelipnaus stiklo paviršiaus. Pasnigus jų valyti taip pat nereikia, nes veikiantys moduliai pradeda truputį kaisti, todėl, pašildžius saulei, sniegas greičiau nutirpsta. Modulius kartą per metus rekomenduojama nuvalyti įprastais stiklo valikliais.

Pasirinkite teisingai

Skirtumas tarp saulės modulio ir kolektoriaus

Saulės moduliai konvertuoja saulės energiją į elektros energiją, o saulės kolektoriai ją paverčia šilumine energija, naudojamą tik vandeniui šildyti.

Vairāk sadaļu